Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym kierować się przy zakupie pastucha elektrycznego?

2022-08-23
Czym kierować się przy zakupie pastucha elektrycznego?

Wiele osób ma problemy z zabezpieczeniem swoich terenów przed wtargnięciem zwierząt. Mogą one zjeść naszą uprawę, podeptać lub ją zniszczyć. Również dla rolników pojawienie się niektórych zwierząt w pobliżu ich inwentarza może być problematyczne. Pastuch elektryczny zabezpieczy również zwierzęta hodowlane jak konie, drób, bydło, kozy czy owce przed ucieczką z wyznaczonego terenu. Za pomocą tego urządzenia możemy stworzyć elektryczną barierę, aby uniemożliwić zwierzętom, przedostanie się na nasz teren lub wyjście z niego. W tym artykule podpowiemy czym kierować się przy wyborze idealnego pastucha elektrycznego.

 

 

 

 

Spis treści:

 1. Czego potrzebujesz, aby zainstalować ogrodzenie elektryczne?
 2. Ogrodzenie stałe czy mobilne?
 3. Jak wybrać odpowiedni pastuch elektryczny?
 4. Jaki elektryzator wybrać?

 

Jak wybrać odpowiedni pastuch elektryczny?

Rodzaj pastucha, którego potrzebujesz, zależy od rodzaju zwierzęcia, do którego go używasz. Na przykład dla psów jest inny rodzaj pastucha niż dla koni. Innymi słowy: przewodzenie prądu musi być bezpieczne i odpowiednie dla gatunku zwierzęcia. Weź to pod uwagę przy zakupie. Dobierając pastucha, kierujemy się przede wszystkim:

 1.  Doborem odpowiedniego elektryzatora i jego mocy na dane zwierzę np.: w przypadku psów ważna jest waga psa i rasa, długość włosa bądź sierści oraz wiek psa.
 2. Czy elektryzator ma być sieciowy, czy akumulatorowy? W przypadku akumulatorowych doborem odpowiedniego akumulatora i jego mocy.
 3. Długością ogrodzenia.
 4. Doborem izolatorów lub palików, które tworzą ogrodzenie na dane zwierzę. Producent zaleca inne wysokości w zależności od zwierzyny
 5. Doborem plecionki odpowiedniej do danego zwierzęcia, która ma wytrzymałość na zerwanie (oznaczenie wagowe) lub drutu czy taśmy.

Jaki elektryzator wybrać?

Jaki elektryzator do pastucha najlepiej zastosować częściowo zależy od wielkości działki. Im większa działka, tym silniejszy musi być elektryzator, aby wytworzyć wystarczający prąd na całym ogrodzeniu. Możesz wybrać między elektryzatorem sieciowym, elektryzatorem akumulatorowym lub elektryzatorem zasilanym energią słoneczną. Elektryzatory zasilane bateriami lub energią słoneczną nadają się głównie do użytku z ogrodzeniem ruchomym, lub tymczasowym, ponieważ można je łatwo przenosić. Mogą być również używane w miejscach, w których nie ma zasilania.

Podczas wyboru pastucha elektrycznego należy zwrócić uwagę na wiele czynników związanych z rodzajem zwierząt z którymi mamy do czynienia, typem podłączenia czy wielkością terenu, który potrzebujemy ogrodzić. Każde zwierzę wymaga innego podejścia, dlatego w naszej ofercie mogą Państwo znaleźć zarówno wcześniej przygotowane zestawy ogrodzeń elektrycznych jak i pojedyncze elementy potrzebne do jego zbudowania.

Czego potrzebujesz, aby zainstalować ogrodzenie elektryczne?

Do postawienia pastucha elektrycznego potrzebny jest zazwyczaj:

 • Elektryzator sieciowy, akumulatorowy lub uniwersalny
 • Plecionka linka, drut lub taśma elektryczna
 • Kabel zasilający do sieci elektrycznej 230 V (w przypadku elekryzatorów uniwersalnych lub sieciowych)
 • Izolatory do drutu z wkrętem do drewna (izolatory lub gotowe paliki do pastucha)
 • Krokodylki do podłączenia akumulatora 12 V (tylko w przypadku elektryzatorów akumulatorowych)
 • Przewód do podłączenia elektryzatora do ogrodzenia i do palika uziemiającego
 • Palik uziemiający
 • Tabliczka ostrzegawcza

Rodzaje produktów, których do tego użyjesz, zależą od rodzaju zwierzęcia, wielkości terenu i tego, czy chodzi o ogrodzenie stałe, czy o wariant mobilny.

 

zakup pastucha elektrycznego

pixelpixelpixelpixel