100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Trawa łąkowa

( ilość produktów: 9 )
PojemnośćPojemność
+ Rozwiń- Ukryj
MarkaMarka

Trawy łąkowe

Trawy łąkowe są doskonałe do użytku zwłaszcza na dużych powierzchniach. Ważne jest jednak zrozumienie, że konkretne trawy łąkowe są przystosowane do określonych typów gleb oraz mają specyficzne wymagania dotyczące wilgotności i nasłonecznienia. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej mieszanki warto sprawdzić, jakie są jej wymagania pielęgnacyjne. Wybór odpowiedniej mieszanki przyczyni się do utworzenia pięknego, ciemnozielonego dywanu trawy w ogrodzie, który będzie cieszył oko i zapewnił przyjemne korzystanie z przestrzeni. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu.

Jak założyć łąkę za pomocą traw łąkowych?

Pierwszym krokiem jest zaoranie i usunięcie chwastów. Następnie dobór odpowiedniej mieszanki traw oraz sposobu jej wysiewu. Trawy łąkowe na mniejszych obszarach można siać ręcznie lub za pomocą małego siewnika ręcznego. Natomiast trawy łąkowe na większych obszarach najlepiej siać poprzez specjalistyczny sprzęt. Polecana metoda wysiewu to metoda krzyżowa, polegająca na wysiewie mieszanki przechodząc z jednego rogu działki do przeciwległego, co pozwala na równomierne rozmieszczenie nasion. Wysiewając ręcznie, ważne jest, aby wykonać zamaszyste ruchy, aby promień rozrzutu wynosił około dwóch metrów. Po rozsianiu nasion, delikatnie je ugniatamy w glebę i w miarę możliwości podlewamy łąkę. Trawnik łąkowy, podobnie jak inne rodzaje trawników, najlepiej wysiewać późną wiosną lub jesienią.

Trawy łąkowe – rodzaje

Trawa łąkowa może zawierać mieszanki różnych gatunków roślin, dążąc do uzyskania pięknie wyglądającego i zdrowego trawnika. Ze względu na sposób wzrostu, trawy łąkowe można podzielić na trzy kategorie: wysokie, podszewkowe i pozostałe. Przykłady gatunków to kupkówka, wyczyniec łąkowy, tymotka, owsik, kostrzewa wyniosła, stokłosa, drżączka, trawa miodowa, śmiałek darniowy i myszyber trzcinowy.

pixelpixelpixelpixel