Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak zabezpieczyć staw przed wydrą? Poznaj nasze wskazówki!
Futrzaste, niepozorne, a wręcz nawet urocze – wydry chociaż wzbudzają w wielu osobach rozczulenie, w praktyce są również szkodnikami.  Niestety, ale w Polsce stanowią one zagrożenie dla stawów, jezior i rzek, a przede wszystkim dla ryb i ekosystemu. Dlatego dzisiaj podpowiemy, jak zabezpieczyć staw przed wydrą bezpiecznie i skutecznie, a co najważniejsze, bez wyrządzania krzywdy tym zwierzętom!
Czytaj więcej
Jak skutecznie odstraszyć ptaki? Poznaj różne sposoby
Lepiej by było gdyby wszystkie arcydzieła sztuki przepadły, niż gdyby ptaki przestały się gnieździć na gałęziach – powiedział pisarz John Ruskin. I rzeczywiście śpiew ptaków zachwyca, jednak te urocze stworzenia nie zawsze są pożądane, zwłaszcza w Twoim ogrodzie i na uprawach, gdzie powodują szkody. Dlatego dzisiaj podpowiemy, jak odstraszyć ptaki z pola raz a porządnie i bez wyrządzania im krzywdy!
Czytaj więcej
Jaki pastuch dla psa? Odpowiedni wybór i montaż – mini poradnik
Pies ma piękno bez próżności, siłę bez okrucieństwa i ludzką cnotę bez ludzkich wad – to powiedzenie oddaje naturę naszych ukochanych czworonogów. Co jednak, gdy pupile ochoczo przekopują ogródki, uciekają za bramę lub wspinają się po siatce? W tym przypadku ratunkiem jest pastuch dla psa, który stanowi bezpieczną barierę. Zaraz przeczytasz, jaki pastuch dla psa sprawdzi się na Twojej posesji. Doradzamy!
Czytaj więcej
Jak zamontować pastuch na kuny? Wyjaśniamy!
Atakują kury, niszczą dachy, przegryzają przewody… kuny to dzikie zwierzęta, które wyrządzają zauważalne i często niebezpieczne szkody. Dlatego właśnie powstały pastuchy na kuny skutecznie chroniące przed atakami – ich montaż nie jest trudny, a postępując zgodnie z instrukcją, prędko zainstalujesz wszystkie niezbędne elementy. W artykule wyjaśniamy, jak zamontować pastuch na kuny krok po kroku!
Czytaj więcej
Zakładanie pastwiska dla koni – jaka trawa będzie odpowiednia?
Konie współpracują z człowiekiem już od ponad 5 tysięcy lat, to zatem jedne z najstarszych domowych zwierząt. Jeśli i Ty jesteś opiekunem tych szlachetnych towarzyszy i pragniesz, by rozwijały się prawidłowo i cieszyły się dobrym zdrowiem, zapewnij im stały dostęp do odpowiedniej trawy. Warto pamiętać, że powinna różnić się od tej przeznaczonej dla bydła hodowlanego. Dlatego podpowiadamy, jaka trawa na pastwisko dla koni będzie idealna!
Czytaj więcej
Jak zabezpieczyć uprawę kukurydzy przed dzikami?
Silne i żwawe dziki sprawiają, że wielu rolników z obawą wyrusza na pole kukurydzy – widok zniszczonych upraw skutecznie podnosi ciśnienie. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje uprawy, by wreszcie zniechęcić wspomniane zwierzęta do żerowania na Twoim terenie!
Czytaj więcej
Jaki pastuch dla koni? To trzeba wiedzieć
Jazda konna nie polega jedynie na zdobyciu technicznych umiejętności – to także styl życia, mówił trener jeździectwa Wojciech Mickunas. By w pełni cieszyć się tą wyjątkową pasją, należy jednak zadbać o bezpieczeństwo koni. Odpowiedzią na tę potrzebę jest ogrodzenie elektryczne odpowiednio dobrane pod względem mocy i innych parametrów. W artykule podpowiadamy, jaki pastuch dla koni będzie idealny!
Czytaj więcej
Jak działa pastuch elektryczny? Sprawdź, z czego się składa
Jest takie powiedzenie, że niewiedza może narobić więcej szkody niż odbezpieczony granat. Chociaż brzmi poważnie, nie jest aż tak mocno na wyrost, zwłaszcza jeśli chodzi o pastuchy elektryczne. Nieświadomość ich budowy i działania bywa niebezpieczna dla czworonogów i ludzi. Dlatego w artykule dokładnie wyjaśniamy, jak działa pastuch elektryczny – rozkładamy ogrodzenie na czynniki pierwsze!
Czytaj więcej
Jak wybrać odpowiedni elektryzator? Podpowiadamy
Wielu hodowców zastanawia się nad tym, jaki pastuch elektryczny okaże się najlepszy, zadba o bezpieczeństwo zwierząt, a jednocześnie nie zrobi im krzywdy. I tutaj nie moglibyśmy nie wspomnieć o znaczeniu elektryzatora, który to właśnie ma wpływ na wyżej wymienione aspekty. Dlatego we wpisie doradzamy, jak wybrać odpowiedni elektryzator – przeczytaj, który idealnie pasuje do Twojej hodowli!
Czytaj więcej
Rodzaje ogrodzeń elektrycznych dla zwierząt
Ogrodzenie elektryczne, popularnie nazywane pastuchem to skuteczna ochrona nie tylko przed ucieczką zwierząt, ale także przed dostępem do nich drapieżników. Takie rozwiązanie sprawdzi się m.in. dla koni, bydła, psów, kotów i wydr, jednak, aby mogło spełniać swoją funkcję, musi być odpowiednio dopasowane.
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixel