100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Facelia błękitna nasiona

( ilość produktów: 3 )
PojemnośćPojemność

Facelia błękitna nasiona – roślina paszowa i poplonowa

W wielu gospodarstwach bardzo popularna jest facelia błękitna. Nasiona tej rośliny są również istotnym produktem w asortymencie Pan Farmerek. Facelia błękitna to roślina jednoroczna z rodziny ogórecznikowatych. Chociaż pochodzi z Ameryki Północnej, obecnie jest już uprawiana i szeroko rozpowszechniona na całym świecie ze względu na liczne zalety, cenione przede wszystkim w branży rolniczej. Facelia błękitna stanowi bardzo atrakcyjny smakołyk dla owadów, zwłaszcza dla pszczół, jest to zatem roślina miododajna.

Jednak jedną z najważniejszych zalet facelii błękitnej jest jej zdolność do poprawy kondycji gleby. Korzystnie wpływa na strukturę ziemi, poprawia zdolność do zatrzymywania wilgoci oraz przekłada się na biodostępność składników odżywczych. Zastosowanie tej rośliny przyczynia się do ochrony przyrody, wspiera populację owadów zapylających i pozytywnie wpływa na jakość gleby.

Nasiona facelii błękitnej – idealna roślina miododajna

W naszej ofercie znajdują się nasiona facelii błękitnej, którą wykorzystasz jako roślinę poplonową, paszową i miododajną. Sprawdzi się także jako zielony nawóz, zwłaszcza że charakteryzuje się okresem wegetacji około 100 dni, dzięki czemu osiągnięcie wysokich plonów jest możliwe w krótkim czasie.

Facelia błękitna ma jeszcze szereg innych zalet – spowalnia rozwój chwastów, zmniejsza erozje gleby i zapobiega przenoszeniu kiły kapuścianej. Co ważne, jest intuicyjna w uprawie oraz wykazuje odporność na suszę i przymrozki. Zauważ, jak wiele zastosowań oferują nasiona facelii błękitnej dostępne w naszym asortymencie.

Nasiona facelii w opakowaniach o różnej pojemności

Szukasz niewielkiego opakowania, a może potrzebujesz dużo większego zaopatrzenia? Nasiona facelii w naszym sklepie są dostępne w opakowaniach o różnej pojemności, tak aby móc z łatwością dostosować zakupy do indywidualnych potrzeb. Jeśli dysponujesz niewielkim terenem lub chcesz pierwszy raz wypróbować facelię błękitną, wybierz mniejsze opakowania na przykład 1 kg. Dla osób, które mają znaczne obszary do obsadzenia, proponujemy nasiona zamknięte w opakowaniach 5 kg i 10 kg.

Nasiona facelii od polskiego producenta

Jeśli więc potrzebujesz nasion facelii błękitnej w dobrej cenie, w tej kategorii szybko wybierzesz odpowiednie opakowanie na miarę własnych potrzeb użytkowych. Jako polski producent oferujemy tylko sprawdzone i bezpieczne nasiona rolnicze, które są łatwe w uprawie i przeznaczone do konkretnych zastosowań. Gwarantujemy szybką wysyłkę i atrakcyjne ceny, dzięki czemu nie obciążysz nadmiernie budżetu, a Twoje prace przebiegną zgodnie z założeniami.

pixelpixelpixelpixel