100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Trawa kośna

( ilość produktów: 9 )
PojemnośćPojemność
+ Rozwiń- Ukryj
MarkaMarka

Trawa kośna

Trawa kośna charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, bogatym składem odżywczym i zdolnością do przetrwania różnych warunków środowiskowych. Dzięki temu jest doskonałym wyborem dla rolników i hodowców zwierząt, którzy pragną zapewnić zdrowe i wydajne pastwiska dla swoich zwierząt. Trawa kośna występuje na pastwiskach, łąkach i nieużytkach, gdzie pełni istotną rolę jako pożywienie dla zwierząt hodowlanych. Jej odporność na wypas oraz zdolność do regeneracji sprawiają, że jest ceniona przez rolników i użytkowników terenów zielonych.

Jakie zalety posiada trawa kośna?

Trawa kośna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rolników i hodowców zwierząt z powodu wielu korzyści, jakie niesie ze sobą jej uprawa. Po pierwsze trawa kośna, posiada wysoką zawartość białka i składników mineralnych co sprawia, że jest doskonałym pokarmem dla bydła, owiec i innych zwierząt hodowlanych. Po drugie, trawy kośne mają zdolność do intensywnego wzrostu, co przekłada się na obfite zbiory i długotrwałą żywotność murawy. Ponadto, dzięki swojej zdolności do regeneracji, pozwala na zachowanie zrównoważonej i trwałej produkcji na pastwiskach.

Trawy kośne jako klucz do wydajności

Trawy kośne również są godne uwagi ze względu na wydajność. Trawy kośne charakteryzujące się szybkim wzrostem i zdolnością do odbudowy po wypasaniu sprzyjają zachowaniu zasobów pastwiskowych. To pozwala na regularne koszenie lub wypasanie, co z kolei prowadzi do lepszego wykorzystania pastwisk i zwiększenia produktywności hodowli. 

Trawy kośne – wybór odpowiedniej odmiany

Wybierając trawy kośne należy brać pod uwagę różnorodne czynniki. Istotne są lokalne warunki klimatyczne i glebowe, gdyż niektóre odmiany są bardziej odporne na suchość lub wilgotność. Kluczowe jest również określenie celu uprawy, czy ma to być zielonka przeznaczona na pastwiska czy może trawa na siano dla zwierząt w okresie zimowym.

pixelpixelpixelpixel