100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kule tłuszczowe dla ptaków

( ilość produktów: 18 )
Przedziały cenowePrzedziały cenowe

Kule tłuszczowe dla ptaków – wybierz mądrze!

Kule tłuszczowe dla ptaków to jeden z najlepszych sposobów na to, by pomóc pierzastym przyjaciołom przetrwać zimę. Gdy tylko spadnie śnieg, znalezienie pokarmu staje się dla ptaków utrudnione, a czasem wręcz niemożliwe. Dlatego dokarmianie ich zimą to dobry pomysł, który dla wielu (zwłaszcza mniejszych, słabszych czy starszych osobników) może nawet decydować o ich przeżyciu.

Stawianie lub wieszanie karmników i sypanie do nich różnorodnych ziaren to oczywiście dobry pomysł: ptaki prędzej czy później zlokalizują nowe źródło pożywienia i z chęcią, tłumnie będą z niego korzystać. Jednak wystarczy, że spadnie śnieg, deszcz bądź deszcz ze śniegiem, by ziarna w otwartym karmniku najpierw zamokły, a następnie nawet zamarzły. Dodajmy do tego silny wiatr, który zwyczajnie może je wywiać na ziemię i okazuje się, że pomoc ptakom jest tylko pozorna. Ptak wyjadający ziarna z ziemi jest przecież łatwym celem dla drapieżników.

Kule tłuszczowe dla ptaków – idealna pomoc zimą

Kule tłuszczowe dla ptaków są doskonałym wyborem pod wieloma względami. Po pierwsze: dzięki sznureczkowi można powiesić je wysoko, dzięki czemu koty i inne ssaki nie będą bytować w bezpośrednim towarzystwie jedzących ptaków. Po drugie: można je dodatkowo umieścić w specjalnym karmniku na kule, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo jedzenia i ochronę przed drapieżnikami.

Po trzecie: kule tłuszczowe dla ptaków to pełnowartościowe źródło energii wysokiej jakości. Ponieważ ziarna są zatopione w tłuszczu, nie zamarzają ani nie wypadają z karmnika. Dzięki temu posiłek może być zjedzony szybko oraz bezpiecznie.

Kulki tłuszczowe dla różnych ptaków

Z zimowych karmników chętnie korzystają różne gatunki ptaków: te przeciętnej wielkości, ale także całkiem malutkie (jak sikorki czy wróble), jak i całkiem spore. Dobrą alternatywą dla nich są właśnie kulki tłuszczowe dla ptaków, które w przeciwieństwie do słoniny nie zawierają szkodliwej dla ptaków soli. Jednocześnie dostarczą im pełnowartościowe wyżywienie. 

Kulki tłuszczowe dla ptaków w sklepie Pan Farmerek 

Kulki tłuszczowe dla ptaków są pakowane pojedynczo lub po kilka sztuk, a także dostępne w zestawie ze specjalnym karmnikiem znajdziesz w ofercie sklepu Pan Farmerek. Doskonała jakość, korzystne ceny, a także szeroki wybór produktów – wszystko to sprawia, że zakupy z pewnością zaliczysz do udanych!

Sprawdź, jakie kule i kulki tłuszczowe znajdziesz w aktualnej ofercie naszego sklepu i ciesz się dobrym wyborem!

pixelpixelpixelpixel