Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pozbyć się lisów z gospodarstwa? Poznaj skuteczny sposób!

2023-10-20
Jak pozbyć się lisów z gospodarstwa? Poznaj skuteczny sposób!

Jednym z częstych problemów, z którymi borykają się gospodarze, jest obecność lisów. Te sprytne zwierzęta bywają pomocne, ponieważ pozbywają się szkodników. Ale niestety są również zagrożeniem dla drobiu i upraw, a nawet roznoszą niebezpieczne choroby. Dlatego dzisiaj powiemy, jak pozbyć się lisów skutecznie i szybko, a jednocześnie nie pozbawiając ich życia.

Spis treści:

  1. Jakie szkody wyrządzają lisy?
  2. Jak pozbyć się lisów w prosty i naturalny sposób?
  3. Jak pozbyć się lisa z posesji w najskuteczniejszy sposób?
  4. Jak pozbyć się lisa z ogrodu? Postaw na żywołapki na lisy!

Jakie szkody wyrządzają lisy?

Lisy szkodzą gospodarstwom, zwłaszcza na terenach wiejskich. Niestety, ale jako że są drapieżnikami, a ich naturalnym instynktem jest polowanie, zagrażają drobiowi hodowlanemu – prowadzą do strat wśród kur, kaczek oraz pozostałego ptactwa domowego.

Nie każdy też wie, ale lisy wyrządzają szkody w uprawach rolniczych, zwłaszcza w sadach owocowych. Jesienią te rude drapieżniki mogą żywić się głównie jabłkami i innymi owocami, co dodatkowo prowadzi do strat finansowych dla rolników.

Dlaczego jeszcze lisy stanowią zagrożenie dla gospodarstw rolnych i domowych? Często są nosicielami różnych chorób, takich jak wścieklizna. Kontakt z nimi jest więc ryzykowny nie tylko dla zwierząt gospodarskich, ale i dla ludzi. Lisy wywołują także takie choroby jak bąblowica wielojamowa, której objawy przypominają nawet chorobę nowotworową.  

Wśród innych szkodliwych zachowań lisów jest przekopywanie pól i ogrodów, rozrzucanie śmieci czy zakłócanie spokoju większych zwierząt w gospodarstwie. I mimo że lisy pełnią ważną rolę w ekosystemie, regulując populacje gryzoni i innych szkodników, najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się ich ze swojego terenu. Zaraz wyjaśnimy, jak pozbyć się lisa z posesji na dwa sposoby: naturalny i z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.

Jak pozbyć się lisów w prosty i naturalny sposób?

Przede wszystkim dbaj o porządek na posesji. Lisy uwielbiają miejsca, gdzie mogą się skryć. Dlatego sterty drewna czy śmieci będą je zachęcały do korzystania z takich kryjówek. Popularnością cieszą się również naturalne odstraszacze zapachowe typu chili czy czosnek – specjalnie przygotowane papki lub olejki zapachowe mogą być naturalną barierą. Dodatkowo kwas cytrynowy czy ocet jabłkowy działają odstraszająco na lisy. Zadbaj także, żeby ogrodzenie nie miało dziur lub wyrw, przez które lisy dostaną się na podwórko. 

Niestety, ale naturalne metody wyróżnia najmniejsza skuteczność. Dlatego lepszą alternatywą będą profesjonalne środki i urządzenia, o których zaraz przeczytasz.

Jak pozbyć się lisa z posesji w najskuteczniejszy sposób?

Jakie metody walki z lisami polecamy? Przede wszystkim, jeśli kłopoty z lisami są naprawdę poważne, skontaktuj się z profesjonalną firmą zajmującą się usuwaniem dzikich zwierząt. Specjaliści zaproponują różne rozwiązania, spersonalizowane zgodnie z Twoimi potrzebami.

Jednak w wielu przypadkach wystarczą elektryczne ogrodzenia, specjalne preparaty chemiczne lub pułapki. Podczas doboru właściwej metody, bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i zwierząt, zawsze powinno być priorytetem. Dzikie zwierzęta są ważne dla równowagi ekosystemu – dlatego polecamy szczególnie żywołapki na lisy.

Jak pozbyć się lisa z ogrodu? Postaw na żywołapki na lisy!

Solidne żywołapki na lisy to nowoczesne pułapki do łapania dzikich zwierząt – nie tylko lisów, ale i norek i kun. To etyczne rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianych gości z terenu gospodarstwa, a jednocześnie nie pozbawisz ich życia.

Żywołapki na lisy zazwyczaj przyjmują postać stalowych konstrukcji i są wyposażone w jedno lub dwa wejścia. Gdy lis dostanie się do środka, mechanizm zamyka się, unieruchamiając zwierzę, a wszystko to bez żadnej szkody dla jego zdrowia. Dzięki temu masz pewność, że schwytany lis opuści teren bez obrażeń. Masz również gwarancję, że zwierzę nie wydostanie się z pułapki, dzięki solidnemu systemowi zatrzaskowo-zapadkowemu.

Co ważne, nowoczesna żywołapka na lisy jest bezpieczna również dla ludzi. Z łatwością można je rozstawić samodzielnie i w wybranym miejscu w kilka sekund. W większości przypadków pułapki powstają ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są odporne na korozję i zmienne warunki atmosferyczne.

Oferujemy żywołapki na lisy wielokrotnego użytku. W ten sposób wykorzystasz je przez wiele sezonów, dbając o swoje gospodarstwo rolne i domowe. Wygodny uchwyt umożliwia przenoszenie pułapki w dowolne miejsce, a zawieszka wewnątrz konstrukcji ułatwia umieszczenie przynęty. W naszej ofercie znajdziesz między innymi żywołapki na lisy z kompletnym wyposażeniem, czyli z przynętą, szczypcami, rękawicami i oczywiście przejrzystą instrukcją użytkowania.

Teraz już wiesz, jak pozbyć się lisa z ogrodu. Żywołapki to w pełni humanitarne rozwiązania w małych, średnich i dużych gospodarstwach. Jeśli nie wiesz, która żywołapka sprawdzi się na Twoim terenie, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy w wyborze najlepszej konstrukcji, aby przysłowiowo wilk był syty i owca cała.

pixelpixelpixelpixel