Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pozbyć się much z obory? Dostępne rozwiązania!

2024-01-02
Jak pozbyć się much z obory? Dostępne rozwiązania!

W oborach występuje wiele organicznych substancji – to smakowita uczta dla much. Te owady stają się nie tylko uciążliwym kłopotem dla zwierząt, ale także potencjalnym źródłem chorób i infekcji. Jeśli więc chcesz pozbyć się ich skutecznie, koniecznie postaw na sprawdzone preparaty – czasami wystarczą lepy na rolki, ale nierzadko trzeba zainwestować w specjalne pułapki lub płyny. W artykule opiszemy sprawdzone produkty i ich zalety w poszczególnych sytuacjach.

Spis treści:

 1. Jakie preparaty na muchy w oborze są najlepsze?
 2. Dlaczego lepy na muchy są dobrym rozwiązaniem?
 3. Gdzie sprawdzą się wabiące pułapki na muchy?
 4. A co wyróżnia specjalne preparaty owadobójcze w płynie?
 5. Jak działają specjalne pułapki na muchy końskie i bąki bydlęce?

Jakie preparaty na muchy w oborze są najlepsze?

Preparaty na muchy w oborze przyjmują różne formy i skład, dzięki czemu sprostają zróżnicowanym potrzebom.

 1. Pułapki na muchy lepowe – charakteryzuje je najniższa cena. Do wyboru są na przykład lepy w rolkach i na sznurkach, gdzie te pierwsze pasują nawet do największych powierzchni, a drugie sprawdzą się na ograniczonych przestrzeniach.
 2. Aerozole i spraye ma muchy – specjalne środki do walki z muchami są skuteczne wszędzie tam, gdzie nie zawsze można zastosować pułapki. Możesz je bezpośrednio aplikować na powierzchnie, na których gromadzą się muchy.
 3. Ultradźwiękowe i elektryczne odstraszacze much  emitują dźwięki lub światło, które odganiają muchy. Takie produkty są bezpieczne dla zwierząt.
 4. Preparaty do oprysków na muchy – zawierają mocne, skondensowane substancje odstraszające muchy i stają się skutecznym wsparciem nawet w przypadku większej inwazji owadów.
 5. Wabiące pułapki na muchy – przyjmują postać pojemnika lub worka z substancją wabiącą. Dobre pułapki chwytają nawet 100 tysięcy much.
 6. Jeśli więc rozmyślasz, jak pozbyć się much z obory, to właśnie powyższe produkty staną się bezpiecznym i skutecznym wsparciem. W dalszej części wpisu przybliżamy ich charakterystykę.

Dlaczego lepy na muchy są dobrym rozwiązaniem?

Lep to produkt łatwy w użyciu i niezawodny w działaniu – przyciąga owady i zatrzymuje je na klejącej powierzchni. Obecnie dobre lepy na muchy są odporne na wysokie temperatury sięgające nawet 70°C, a użyte substancje klejące nie mają szkodliwego składu, co sprawia, że są bezpieczniejsze dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Do wyboru są na przykład lepy na muchy w rolce. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, przeznaczone do zastosowania w obszernych pomieszczeniach, takich jak budynki gospodarcze, magazyny i przetwórnie. Wystarczy rozwinąć rolkę w miejscu, gdzie gromadzą się największe skupiska owadów.

Alternatywa dla rolki to lep w postaci sznurka. Doskonale nadaje się do zwalczania różnych gatunków much i innych insektów latających, takich jak mączliki i ziemiórki. Wspomoże obory, chlewnie, stajnie, szklarnie i pomieszczenia inwentarskie w walce z nieco mniejszą liczbą much. Jeśli natomiast owadów jest więcej, produkt można zamontować w formie pajęczyny, co poszerza obszar działania.

Gdzie sprawdzą się wabiące pułapki na muchy?

Coraz większą popularnością cieszą się pułapki wabiące na muchy, które mieszczą nawet do 100 tysięcy owadów. Składają się na przykład z pojemnego worka i substancji działającej jako atraktant, w efekcie czego szybko przyciągają insekty, które już nie są w stanie samodzielnie uciec z pułapki. Te produkty zazwyczaj stosuje się najczęściej na zewnątrz - na obszarach gospodarskich, w ogrodach czy altanach. Nowoczesne pułapki zawierają ekologiczne atraktanty i są pozbawione substancji chemicznych, co jest bezpieczniejsze dla ludzi, zwierząt i środowiska.

A co wyróżnia specjalne preparaty owadobójcze w płynie?

To właśnie środki owadobójcze w płynie są często najskuteczniejsze w zwalczaniu much. Zawierają substancje chemiczne, które są toksyczne dla owadów i eliminują je błyskawicznie. Płynne preparaty na muchy działają szybko i efektywnie zwalczają problem na miejscu. Nadają się zwłaszcza do usuwania insektów, takich jak gzy, muchy, meszki i komary, mają więc wszechstronne zastosowanie.

Do wyboru są różne preparaty płynne – niektóre stosuje się na powierzchniach, natomiast inne, z bezpiecznym i starannie opracowanym składem, są przeznaczone do bezpośredniego polewania na grzbietach zwierząt. Środki w płynie są wydajne, efektywne i świetnie sprawdzą się do bezpośredniej ochrony krów czy byków.

Jak działają specjalne pułapki na muchy końskie i bąki bydlęce?

Dużym zainteresowaniem cieszą się pułapki imitujące koński zad – muchy końskie i bąki bydlęce lgną do niej jak do żywego zwierzęcia i wpadają w lejek. Zgodnie z badaniami, takie pułapki zmniejszają populację wspomnianych owadów nawet o 90-95%. Właśnie taką skuteczność wykazuje pułapka H-TRAP z naszej oferty. Z powodzeniem zastosujesz ją na pastwiskach, w okolicach stajni, obór, na działkach i farmach bydła. Pułapka działa samoistnie, nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów czy energii elektrycznej.

Jeśli więc chcesz pozbyć się much z obory, opisane lepy, pułapki i preparaty staną się solidnym ostrzem w tej walce. To efektywne i wydajne wsparcie wewnątrz budynków gospodarczych lub na zewnątrz – każdy znajdzie odpowiednie produkty na miarę własnych potrzeb.

pixelpixelpixelpixel