Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pozbyć się mysz Skuteczne sposoby!

2023-09-29
Jak pozbyć się mysz Skuteczne sposoby!

Myszy, choć na pierwszy rzut oka wydają się niepozorne, stanowią poważne zagrożenie zarówno dla domostw, jak i gospodarstw rolnych. To małe ssaki, które często pozostają niezauważone, ale ich obecność prowadzi do wielu problemów – przenoszą choroby, gryzą kable i przewody, niszczą zapasy żywności i wyjadają nasiona. Dlatego w artykule odpowiemy na pytanie, jak pozbyć się mysz skutecznie i szybko!

Spis treści:

  1. Dlaczego myszy są niebezpieczne?
  2. Jak pozbyć się myszy z domu naturalnie?
  3. Żywołapki na myszy, czyli jak pozbyć się myszy z domu humanitarnie
  4. Pułapki na myszy – lepy i plastikowe łapki
  5. Jak skutecznie pozbyć się myszy?

Dlaczego myszy są niebezpieczne?

Myszy nie tylko zakłócają spokój, ale są też źródłem wielu chorób, co stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Salmonella, tularemia, włośnica, wścieklizna czy leptospiroza – takie niebezpieczeństwa niesie za sobą obecność myszy w gospodarstwie domowym. Co więcej, kiedy te szkodniki przeniosą choroby na zwierzęta hodowlane, może to prowadzić do poważnych strat finansowych.

Myszy nie tylko przenoszą choroby, ale i niszczą sprzęt elektryczny, kable, izolacje i przewody czy też zapasy żywności. Te niepozorne zwierzęta są łase na plony, a jako że mają zdolność do szybkiego rozmnażania się, możliwość wystąpienia plagi wzrasta, co stanowi poważne zagrożenie dla upraw i magazynów żywności.

Dlatego właśnie należy pozbyć się myszy z domostw i gospodarstw rolnych, bo jest to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak pozbyć się mysz różnymi sposobami – profesjonalnymi i naturalnymi.

Jak pozbyć się myszy z domu naturalnie?

Niektóre osoby próbują na własną rękę pozbyć się szkodników – w tym celu używają naturalnych odstraszaczy. Myszy nie lubią zapachu mięty pieprzowej i lawendy na przykład zamkniętych w postaci olejków eterycznych. Ale niestety, taka metoda nie zapewnia 100% skuteczności, a poza tym nie dział na liczniejszą mysią rodzinę, ewentualnie na pojedyncze szkodniki.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem są jednak profesjonalne metody, takie jak pułapki na myszy i żywołapki na myszy – zwłaszcza te ostatnie cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki nim nie musisz uśmiercać szkodników i w sposób humanitarny pozbywasz się ich ze swojego domostwa.

Żywołapki na myszy, czyli jak pozbyć się myszy z domu humanitarnie

Żywołapki na myszy to niewielkie konstrukcje, które zdadzą egzamin zarówno na mniejszych, jak i na większych przestrzeniach. Te urządzenia łączą skuteczność, bezpieczeństwo i wytrzymałość, a przede wszystkim sprawiają, że eliminacja nieproszonych gości przebiega humanitarnie. Służą do schwytania myszy, a potem bezpiecznego uwolnienia jej w wybranym miejscu, na przykład w naturalnym środowisku. W przeciwieństwie do standardowych pułapek, żywołapki na myszy zapewniają bezkrwawe podejście do zwalczania szkodników.

Jak wygląda żywołapka? Zazwyczaj składa się z wejścia, wnętrza i przynęty. Mysz, zwabiona przysmakiem, wchodzi do wnętrza pułapki. Wówczas mechanizm się zamyka i w ten sposób odcina szkodnikowi drogę ucieczki. Do wyboru są konstrukcje z jednym lub dwoma wejściami, co ułatwia łatwe dopasowanie przedmiotu do konkretnych warunków. W ofercie sklepu panfarmerek.pl zobaczysz niedrogie żywołapki na myszy, które nie wyrządzają krzywdy szkodnikom, nadają się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować zwykłej trutki i służą do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Teraz już wiesz, jak pozbyć się myszy z domu w skuteczny, a jednocześnie łagodny sposób.

Pułapki na myszy – lepy i plastikowe łapki

Alternatywą dla żywołapki są tradycyjne pułapki na myszy, takie jak lepy i plastikowe łapki. Lepy różnią się wymiarami, więc do wyboru są nawet warianty XXL, które doskonale sprawdzą się w przypadku większej mysiej inwazji. W naszej ofercie lepy mają niewysychający, nietoksyczny klej, rozkładane konstrukcje i dają możliwość zaginania pułapki. Dużą popularnością cieszą się też lepy z atrakantem pokarmowym, które mają najsilniejsze właściwości wabiące – intensywny zapach skutecznie przyciąga nawet najbardziej oporne szkodniki.

Drugą kategorię stanowią zwykłe plastikowe łapki na myszy. Te klasyczne konstrukcje powstają z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, nie odkształcają się i nie pękają w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dlatego sprawdzą się też na zewnątrz. Pułapka tego typu sprawia, że gryzonie nie umierają w agonii, jak w przypadku poczęstowania trutką.

Jak skutecznie pozbyć się myszy?

Żywołapki czy tradycyjne pułapki? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji – obie formy są trafnym rozwiązaniem problemu. W ofercie panfarmerek.pl zobaczysz różne rodzaje pułapek na myszy, więc zakup odpowiedniej konstrukcji nie będzie problematyczny. Najważniejsze, że teraz już wiesz, jak skutecznie pozbyć się myszy i nie zawsze musi się to wiązać z uśmiercaniem gryzonia.

pixelpixelpixelpixel