100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Koniczyna czerwona nasiona

( ilość produktów: 3 )
PojemnośćPojemność

Koniczyna czerwona nasiona – jedna roślina, wiele zastosowań

Koniczyna czerwona to roślina z rodziny motylkowatych. Ta średniowczesna odmiana jest diploidalna i dwukośna. Charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu, a jej uprawa pozytywnie wpływa na strukturę gleby, ponieważ wzbogaca ją o dużą ilość masy organicznej.

Jednym z głównych zastosowań koniczyny czerwonej jest produkcja paszy dla zwierząt. Ma ona wysoką wartość odżywczą, więc dostarcza dużą ilość białka, witamin i składników mineralnych, takich jak wapń, magnez i fosfor.

Koniczyna czerwona jest powszechnie stosowana do użytkowania kośnego, zarówno na zielonkę, jak i na siano. Może być uprawiana jako czysty siew oraz w mieszance z innymi trawami.

Jaka więc jest koniczyna czerwona? Nasiona tej rośliny łąkowej zapewniają szybki wzrost, a ta odmiana poprawia strukturę gleby, dostarcza bogactwo składników odżywczych oraz nadaje się do wykorzystania jako pasza dla zwierząt.

Czerwona koniczyna nasiona – prosta uprawa

Optymalny termin siewu przypada na koniec marca do pierwszej połowy kwietnia. Ważny jest szeroki rozstaw siewu, co będzie sprzyjało prawidłowemu rozwojowi roślin i tworzeniu się licznych pędów. A jeśli chcesz wykorzystać nasiona rolnicze czerwonej koniczyny jako paszę dla bydła, zbieraj ją w fazie wczesnego kwitnienia.

Czerwona koniczyna (nasiona) preferuje bogate, żyzne gleby o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Nie będzie dobrze rosła na glebach lekkich i suchych, ani na glebach ciężkich, gliniastych i nadmiernie wilgotnych. Jest także wrażliwa na niedobór i nadmiar wody, dlatego najlepiej uprawiać ją w rejonach o stabilnym poziomie wilgotności.

Nasiona koniczyna czerwona – dostępna w workach o różnej pojemności

Co wyróżnia nasze nasiona? Koniczyna czerwona jest dostępna w wielu pojemnościach: 1 kg, 5 kg oraz 10 kg. W naszej ofercie mamy nasiona koniczyny czerwonej w szczelnych workach o różnej wielkości, dzięki czemu bez trudu wybierzesz odpowiednie na miarę indywidualnych potrzeb. W opisie każdego produktu znajdziesz dokładne informacje na temat wydajności, głębokości siewu, rozstawu czy wydajności plonu, co jeszcze bardziej ułatwi proces wysiewu.

Nasiona koniczyny czerwonej – bogaty asortyment

W naszej kategorii znajdziesz nie tylko nasiona koniczyny czerwonej, ale też wiele innych odmian roślin, w tym koniczyna nasiona białe. Każda kategoria skupia się na różnorodności roślin, umożliwiając znalezienie idealnych dla każdego gospodarstwa. 

pixelpixelpixelpixel