Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak skutecznie odstraszyć ptaki? Poznaj różne sposoby

2023-08-07
Jak skutecznie odstraszyć ptaki? Poznaj różne sposoby

Lepiej by było gdyby wszystkie arcydzieła sztuki przepadły, niż gdyby ptaki przestały się gnieździć na gałęziach – powiedział pisarz John Ruskin. I rzeczywiście śpiew ptaków zachwyca, jednak te urocze stworzenia nie zawsze są pożądane, zwłaszcza w Twoim ogrodzie i na uprawach, gdzie powodują szkody. Dlatego dzisiaj podpowiemy, jak odstraszyć ptaki z pola raz a porządnie i bez wyrządzania im krzywdy!

 

Spis treści:

  1. Dlaczego odstraszanie ptaków jest konieczne?
  2. Jak odstraszyć ptaki z działki? Kilka domowych sposobów!
  3. Jak odstraszyć ptaki z działki – jakie są profesjonalne metody?
  4. Dźwiękowe odstraszacze ptaków – jakie polecamy?

 

 

Dlaczego odstraszanie ptaków jest konieczne?

 

Jednym z głównych powodów odstraszania ptaków z ogrodu jest ochrona upraw i roślin. Ptaki roślinożerne niszczą owoce, warzywa i kwiaty, ponieważ żywią się przeważnie nasionami, owocami, pączkami, listkami i pędami. Atakując rośliny, nierzadko prowadzą nawet do nieodwracalnych szkód, które niweczą zdrowy wzrost roślin. Odstraszanie ptaków jest ważne, nie tylko gdy owoce i plony dojrzewają, ale i również po wysiewie nasion.

Niestety, ale ptaki często przenoszą różne choroby i pasożyty, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Ptasie odchody zawierają bakterie, bywają niebezpieczne dla zdrowia zwierząt hodowlanych, zwłaszcza jeśli dochodzi do kontaktu. Odstraszanie ptaków z gospodarstwa i pół zmniejsza ryzyko związane z przenoszeniem chorób i przekłada się na lepsze warunki higieniczne.

 

 

Odstraszanie ptaków okazuje się też ważne ze względu na walory estetyczne. Ptaki, zwłaszcza te większe, jak gołębie czy sroki, często zostawiają zabrudzenia na meblach ogrodowych, tarasach, balkonach i elewacjach budynków. A usuwanie ptasich odchodów nie tylko zajmuje czas, ale i jest trudne, a nawet prowadzi do trwałego uszkodzenia powierzchni.

Tak więc ochrona upraw i roślin przed zniszczeniem, utrzymanie czystości i dbanie o higienę są ważnymi powodami, dla których warto podjąć działania mające na celu odstraszanie ptaków z ogrodu. Zaraz dowiesz się więc, jak odstraszyć ptaki z pola w sposób humanitarny, a jednocześnie skuteczny.

 

Jak odstraszyć ptaki z działki? Kilka domowych sposobów!

 

Ptaki są niezwykle wrażliwe na ruch i błysk światła. Korzystając z tej wiedzy, możesz zawiesić wstęgi lub kawałki folii aluminiowej w strategicznych miejscach. Gdy wiatr będzie nimi poruszał, odbijające się światło zniechęci nieproszonych skrzydlatych gości do odwiedzin.

Jeśli ptaki często atakują owoce na drzewach lub krzewach, zdecyduj się na zainstalowanie siatek ochronnych. Te elementy naciągnięte na odpowiedniej wysokości skutecznie chronią owoce przed destrukcyjnym zainteresowaniem skrzydlatych.

 

 

Niektóre zapachy i smaki również zniechęcają ptaki do zaglądania na nasz teren. Możesz więc przetrzeć stalowe powierzchnie octem i płynem do naczyń. Jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie jest nie tylko czasochłonne, ale i negatywnie wpływa na odczucia ludzi. Dlatego najbardziej skuteczne są profesjonalne odstraszacze dźwiękowe. Zaraz dowiesz się, w czym tkwi ich fenomen!

 

Jak odstraszyć ptaki z działki – jakie są profesjonalne metody?

 

Zwróć uwagę na odstraszacz ptaków dźwiękowy, który odtwarza odgłosy drapieżników, dzięki czemu naturalnie zniechęca niepożądane gatunki do zadomowienia się na Twoim terenie. Dużą popularnością cieszą się urządzenia wyposażone w detektor ruchu, które uruchamiają się wówczas, gdy tylko wykryją ptactwo w pobliżu. Pomocną funkcją jest także emisja dźwięków w ustawionych odstępach czasu, która skutecznie chroni duże obszary, takie jak sady, plantacje i uprawne pola. Coraz więcej dźwiękowych odstraszaczy ma instalacje solarne, czyli korzysta z promieniowania słonecznego, dzięki czemu są najbardziej oszczędne i mobilne.

 

 

Alternatywą jest armatka hukowa zasilana gazem propan – butan. Urządzenia wydają bardzo głośny dźwięk, na przykład 120 decybeli, a co ważne, mają regulację częstotliwości strzału na przykład w zakresie od 3 do 30 minut.

Wymienione odstraszacze na ptaki nie wyrządzają krzywdy, są bezpieczne, nieinwazyjne i sprawdzają się w każdym miejscu. Teraz już wiesz, jak odstraszyć ptaki z działki nawet na dużej powierzchni!

 

Dźwiękowe odstraszacze ptaków – jakie polecamy?

 

W naszej ofercie znajdują się solarne odstraszacze dźwiękowe i armatki hukowe, które działają na szpaki, wrony, gołębie, kosy, wróble i pozostałe gatunki ptactwa. To urządzenia objęte gwarancją, więc zyskujesz pewność, że posłużą w nienagannym stanie przez długi czas. Sprawdzą się w ogrodach, sadach, na plantacjach, w okolicy stawów, ale i lotnisk oraz obiektów przemysłowych. Jeśli zatem szukasz profesjonalnego i korzystnego cenowo sposobu na ochronę swojego terenu, postaw na armatki hukowe i odstraszacze dźwiękowe solarne – odporne na deszcz, promieniowanie słoneczne i pozostałe warunki atmosferyczne oraz wysoce mobilne. Teraz już wiesz, jak odstraszyć ptaki z ogrodu, pola lub sadu!

 

pixelpixelpixelpixel