Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki pastuch będzie odpowiedni dla bydła Kluczowe kwestie

2023-10-20
Jaki pastuch będzie odpowiedni dla bydła Kluczowe kwestie

Problem niezdyscyplinowanego bydła na pastwiskach to zmartwienie wielu hodowców. Żaden z nich nie chce, żeby jego krowy i byki rozbiegły się po okolicy. Dlatego powstały pastuchy dla bydła, które skutecznie zapobiegają ucieczce zwierząt hodowlanych. Co więcej, chronią na przykład przed atakami drapieżników, które stanowią realne zagrożenie dla pasących się zwierząt. Zaraz przeczytasz, jaki pastuch dla bydła jest najlepszy i jak skompletować ogrodzenie elektryczne!

Spis treści:

  1. Dlaczego pastuch dla bydła jest tak ważny?
  2. Czy pastuchy dla bydła są bezpieczne?
  3. Jaki pastuch dla bydła jest najlepszy?
  4. O czym jeszcze należy pamiętać podczas wyboru pastucha dla bydła?

Dlaczego pastuch dla bydła jest tak ważny?

Pastuchy są niezawodne, jeśli chodzi o utrzymanie bydła w ryzach – dzięki nim zwierzęta nie opuszczają wyznaczonego terenu na pastwisku. Możesz skutecznie kontrolować, gdzie pasą się zwierzęta, dzięki czemu utrzymasz porządek i unikniesz zniszczeń na terenie gospodarstwa. Z dobrym pastuchem dla bydła zyskasz pewność, że zwierzęta nie rozpierzchną się po okolicy, co mogłoby skutkować nawet ich śmiercią.

Co jednak ważne, pastuchy elektryczne dla bydła to także gwarancja ochrony przed atakami drapieżników. Elektryczne ogrodzenia odstraszają dzikie zwierzęta, a w efekcie tego minimalizują ryzyko strat w stadzie.

Z dobrym pastuchem dbasz także o uprawy. Na obszarach rolniczych, zwłaszcza w czasie, gdy uprawy znajdują się nieopodal pastwisk, pastuchy chronią pola przed przypadkowym wypasem bydła, co prowadziłoby do strat w plonach. A dla hodowców, których pastwiska graniczą z drogami, pastuchy zawsze są doskonałym wsparciem, które zapobiega wyjściu zwierząt na drogę i wypadkom.

Dlatego właśnie pastuchy dla bydła są nieocenionym narzędziem w codziennej pracy hodowców. Dzięki nim zarządzanie stadem jest prostsze, a bezpieczeństwo zwierząt i efektywność gospodarstwa są na znacznie wyższym poziomie.

Czy pastuchy dla bydła są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy pastuchy sprawiają ból zwierzętom. Bezpieczne i ze sprawdzonego źródła stanowią doskonałe rozwiązanie, które pozwala na skuteczną ochronę bez zadawania im cierpienia. W momencie kontaktu z przewodami ogrodzenia elektrycznego, występuje krótkotrwałe uczucie dyskomfortu, spowodowane przepływem impulsu elektrycznego. W rezultacie zwierzę reaguje odruchowo, cofając się od pastucha. Często już po pierwszej takie sytuacji członek stada całkowicie unika dalszego zetknięcia się z drutem.

Jaki pastuch dla bydła jest najlepszy?

Dużą popularnością cieszą się gotowe zestawy pastucha dla bydła, które składają się z plecionki, palika uziemiającego, elektryzatora, testera napięcia, izolatorów oraz tabliczki ostrzegawczej. Gotowe zestawy ze sprawdzonego źródła są w 100% bezpieczne zarówno dla bydła, jak i dla ludzi.

W naszej ofercie zobaczysz kompletne pastuchy dla bydła, które są przeznaczone typowo do ochrony zwierząt gospodarczych. Zestawy, takie jak P13, P6, P16, B2 czy B3 nadają się do ochrony bydła, krów, ale i do odganiania innych zwierząt, na przykład psów i kotów, zależnie od rodzaju zestawu.

Bardzo ważnym elementem jest elektryzator. Dużą popularnością cieszą się elektryzatory sieciowo-akumulatorowe, które można zarówno podłączyć do prądu, jak i wyposażyć w wydajne baterie, jeśli nie masz dostępu do zasilania elektrycznego. Są to najbardziej uniwersalne modele na rynku. Sprawdzą się również w przypadku pastwisk, które są znacznie oddalone od gospodarstwa. Jednym z najbardziej cenionych akumulatorów jest model od producenta Matador, ze względu na swoją wszechstronność, trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

A jaka moc elektryzatora jest najlepsza? Zazwyczaj wystarczy ponad 1 J. Natomiast dla bydła mięsnego może być potrzebna wyższa moc w postaci 3 J. Jeśli nie masz pewności, jakie elektryzator sprawdzi się na Twoim terenie, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy w wyborze właściwego produktu.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas wyboru pastucha dla bydła?

Podczas budowania pastucha elektrycznego zwróć uwagę na dostępny rodzaj przewodu. Producenci oferują między innymi taśmy z drutem ocynkowanym wewnątrz, linki ze stali nierdzewnej oraz plecionki na przykład z włókna szklanego lub z tworzywa sztucznego. Sprawdź też, jaka jest długość przewodu, żeby dopasować go do wielkości własnego pastwiska. Do wyboru są mniejsze, średnie i duże zestawy, co ma bardzo istotne znaczenie.

Pamiętaj więc, że kluczowym elementem zestawu pastucha jest elektryzator o odpowiedniej mocy, starannie dobrane przewody oraz dopasowanie do wielkości pastwiska. W naszej ofercie znajdziesz zestawy dla mniejszych, średnich i większych obszarów. Oferujemy pastuchy dla krów, ale i konstrukcje przeznaczone do ochrony przed psami, kotami czy lisami. Dzięki dobremu ogrodzeniu elektrycznemu możesz cieszyć się spokojem podczas wypasu, a jednocześnie chronić swój teren przed potencjalnym atakiem drapieżników.

pixelpixelpixelpixel