Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki pastuch dla psa? Odpowiedni wybór i montaż – mini poradnik

2023-07-03
Jaki pastuch dla psa? Odpowiedni wybór i montaż – mini poradnik

Pies ma piękno bez próżności, siłę bez okrucieństwa i ludzką cnotę bez ludzkich wad – to powiedzenie oddaje naturę naszych ukochanych czworonogów. Co jednak, gdy pupile ochoczo przekopują ogródki, uciekają za bramę lub wspinają się po siatce? W tym przypadku ratunkiem jest pastuch dla psa, który stanowi bezpieczną barierę. Zaraz przeczytasz, jaki pastuch dla psa sprawdzi się na Twojej posesji. Doradzamy!

Spis treści:

  1. Jak działa pastuch dla psa i jakie przynosi korzyści?
  2. Jaki pastuch dla psa konkretnej wielkości, wagi i rasy?
  3. Pastuch dla psa – jak zrobić i jak przebiega montaż?
  4. Jak podłączyć pastucha dla psa bezpiecznie?

 

 

Jak działa pastuch dla psa i jakie przynosi korzyści?

 

Pastuch dla psów to ogrodzenie, którego zadaniem jest kontrolowanie zachowania psa i zapewnienie mu bezpiecznego obszaru. To coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie dla właścicieli czworonogów, którzy mają nieogrodzone podwórka, sady, działki i ogródki lub po prostu opiekują się bardzo aktywnymi pupilami.

 

 

Dlaczego pastuchy na psy są coraz częściej stosowane? Dzięki nim właściciel wydziela bezpieczny teren dla czworonoga, w efekcie czego nie jest on narażony na zagrożenia ze strony ruchu ulicznego i innych zwierząt. Może swobodnie biegać i bawić się na bezpiecznej przestrzeni. Pastuchy wspierają kontrolę zachowania zwierzaków oraz precyzyjnie określają granice, których powinny przestrzegać. To narzędzie umożliwia właścicielowi skuteczne kształtowanie pożądanych zachowań u psa.

Poza tym psy są z natury instynktownymi zwierzętami, a pastuchy pozwalają właścicielom ograniczyć dostęp pupila do konkretnych obszarów, takich jak pola uprawne, sady, działki, stawy czy ogrody. Pastuch zapobiega szkodom mienia, dlatego z powodzeniem może otaczać wymienione miejsca, odpowiednio chroniąc je przed zniszczeniem.

Korzystanie z pastucha to zatem gwarancja spokoju i bezpieczeństwa. Właściciele nie martwią się o ucieczki psa, niszczenie upraw lub niechciane interakcje z innymi zwierzętami. Kluczowe pytanie brzmi jednak, jak działa pastuch dla psa, a zwłaszcza z czego się składa? W kompletny zestaw wchodzą elektryzator, plecionki, kable zasilające, izolatory do drutu z wkrętami, krokodylki do akumulatora, przewody, palik uziemiający oraz tabliczka ostrzegawcza wraz z kartą gwarancyjną i instrukcjami obsługi.

 

Jaki pastuch dla psa konkretnej wielkości, wagi i rasy?

 

Kluczowa zasada brzmi, by pastuch na psy dopasować do wielkości i wagi czworonogów. Dlaczego? Na przykład zbyt słaba instalacja może nie dotrzeć do skóry długowłosego zwierzaka. Dlatego właśnie przed zakupem zestawu koniecznie przeczytaj, do jakiego psa jest skierowany – producenci mają obowiązek o tym poinformować. Używanie dedykowanych systemów gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność na najwyższym poziomie.

 

 

Tak więc podczas wyboru pastucha kluczowy jest gatunek zwierzęcia, jego waga, wielkość, a nawet grubość owłosienia – wszystko to wpływa na skuteczność impulsu. Jeśli nie masz pewności, który zestaw okaże się najlepszy, warto zapytać sprzedawcę o szczegóły.

 

Pastuch dla psa – jak zrobić i jak przebiega montaż?

 

Jeśli chcesz szybko, wygodnie i z jak najmniejszym wysiłkiem zrobić pastuch, kup gotowy zestaw. To właśnie w nim znajdują się wszystkie niezbędne elementy do zbudowania ogrodzenia elektrycznego. Gdy już staniesz się posiadaczem zestawu, postępuj zgodnie z załączonymi instrukcjami, dzięki którym dowiesz się, jak zamontować pastucha dla psa krok po kroku. W większości przypadków ten proces wygląda identycznie.

  1. Wkręć izolatory w drewniane słupki, czyli paliki.
  2. Wbij paliki w ziemię i rozstaw w odległości co około 4-5 metrów.
  3. Rozwieś na wkręconych izolatorach plecionkę. Zawieś ją na wysokości dopasowanej do wielkości zwierzaka. Pamiętaj, by rozmieścić plecionkę na 2-3 poziomach (pierwszy 15 cm, drugi na wysokości nosa psa). Plecionka nie może dotykać krzaków ani trawy.
  4. Wyjmij kabel wysokiego napięcia i podłącz do elektryzatora.
  5. Podepnij elektryzator do plecionki.
  6. Zamocuj drugi kabel do palika uziemiającego.
  7. Wbij palik uziemiający w ziemię (grunt wokół palika polej wodą).
  8. Podłącz elektryzator do sieci.
  9. Zawieś na plecionkę tabliczkę ostrzegawczą.
  10. Gotowe!

Teraz już wiesz, jak zamontować pastucha dla psa w bezpieczny i profesjonalny sposób.

 

Jak podłączyć pastucha dla psa bezpiecznie?

 

Przede wszystkim dokładnie przeczytaj instrukcję dołączoną do zestawu, która krok po kroku wyjaśnia, jak podłączyć pastucha dla psa. Może zastanawiasz się też, czy pastuch to na pewno bezpieczne rozwiązanie dla pupila. Tak, jeśli pochodzi od sprawdzonego dostawcy – w naszej ofercie zobaczysz różne zestawy pastuchów dla czworonogów różnej wielkości. Dzięki temu idealnie dopasujesz ogrodzenie do potrzeb własnych pupilów.

Pastuch to nieszkodliwe rozwiązanie, ponieważ impulsy nie zagrażają życiu ani zdrowiu psów. W praktyce jest to zdecydowanie bezpieczniejsza opcja niż pozwolenie pupilowi na bieganie po ruchliwej drodze. Co więcej, nie narażasz go na spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami poza posesją. Zapewnij więc bezpieczne i zdrowe granice swojemu psu oraz zadbaj o swoje uprawy z profesjonalnym rozwiązaniem, jakim jest dobry pastuch!

pixelpixelpixelpixel