Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak pozbyć się szczurów z ogrodu? Skuteczne sposoby!

2024-01-02
Jak pozbyć się szczurów z ogrodu? Skuteczne sposoby!

W symbolice szczury oznaczają kłopoty, chorobę, a nawet śmierć. Od wieków te gryzonie kojarzą się z plagą nieszczęść i niezmiennie są gośćmi niepożądanymi w każdym domostwie i gospodarstwie. Niszczą rośliny, plony i uprawy, a poza tym zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt. Dlatego dzisiaj podpowiemy, jak pozbyć się szczurów z ogrodu skutecznie i w możliwie najkrótszym czasie!

Spis treści:

  1. Karmniki deratyzacyjne na szczury – dlaczego warto?
  2. Żywołapki na szczury – kiedy się sprawdzą?
  3. Jak pozbyć się szczurów z ogrodu – karmniki deratyzacyjne czy żywołapki na szczury?
  4. Szczur w ogrodzie – jak się go pozbyć w inny sposób?

Karmniki deratyzacyjne na szczury – dlaczego warto?

Coraz popularniejszym narzędziem w walce ze szczurami są karmniki deratyzacyjne, które często przypominają tunel. Wewnątrz wystarczy umieścić trutkę, aby szybko i skutecznie zwabić gryzonia do środka. Dobra stacja deratyzacyjna jest zamykana na klucz, dzięki czemu nie otworzą jej niepowołane osoby na przykład dzieci.

Tak więc karmniki deratyzacyjne przyciągają szczury do specjalnie zaprojektowanych pojemników z trującym pokarmem. Tubowa konstrukcja sprawia, że inne zwierzęta nie są narażone na substancje toksyczne i nie mają dostępu do trującego pożywienia. Karmniki tego rodzaju sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, dlatego wykorzystasz je w przypadku szczurzej inwazji na każdym terenie.

Za sprawą inteligentnej konstrukcji karmniki deratyzacyjne na szczury zapewniają szybkie i precyzyjne rezultaty. Co ważne, powstają one z mocnego tworzywa sztucznego, więc są odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne i inne warunki zewnętrzne, dlatego posłużą w nienagannym stanie przez lata.

Karmniki deratyzacyjne są proste w obsłudze i montażu. Do wyboru są pojemniki o różnej wielkości, co pozwala wygodniej dopasować je do własnych potrzeb i sytuacji. Nadają się zarówno do chwytania szczurów, jak i myszy, dzięki czemu mają uniwersalne zastosowanie.

Żywołapki na szczury – kiedy się sprawdzą?

Alternatywą dla karmników deratyzacyjnych, które są bardziej inwazyjne, są żywołapki na szczury. To jedna z najbardziej etycznych możliwości kontroli populacji gryzoni. Specjalne konstrukcje umożliwiają sprawną eliminację szkodników, jednocześnie minimalizując ryzyko dla innych zwierząt i ludzi.

Żywołapki na szczury, podobnie jak karmniki, nadają się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, dlatego są wszechstronnym narzędziem. Do wyboru są modele jednostronne i dwustronne o różnych wielkościach, w efekcie czego z łatwością dopasujesz je do własnej przestrzeni. 

Żywołapka nie wyrządza krzywdy zwierzętom – jest w 100% humanitarna, ponieważ zamyka po prostu gryzonia wewnątrz klatki. Wnętrze pułapki oferuje przestrzeń, w której jest umieszczana przynęta. Gdy szczur wchodzi do środka, mechanizm zamyka się samoistnie, nie powodując żadnych obrażeń. Jeśli do tego wybierzesz solidną żywołapkę wykonaną na przykład ze stali ocynkowanej, zyskasz pewność, że posłuży ona w dobrym stanie przez lata.

Jak pozbyć się szczurów z ogrodu – karmniki deratyzacyjne czy żywołapki na szczury?

Gdy zależy Ci na etycznym traktowaniu zwierząt i chcesz unikać środków trujących, żywołapki zawsze będą humanitarnym rozwiązaniem. To bezpieczne i nieinwazyjne konstrukcje, które nie szkodzą zwierzętom ani środowisku. Żywołapki doskonale sprawdzą się zwłaszcza, gdy problem z gryzoniami jest stosunkowo niewielki.

Natomiast karmniki deratyzacyjne są lepszym wsparciem, jeżeli zależy Ci na jak najszybszym ograniczeniu populacji szczurów. Działają efektywnie, zwłaszcza jeśli problem jest bardziej rozległy. Polecane są na przykład restauracjom, wspólnotom mieszkaniowym i spółdzielniom, ponieważ zamontowanie karmników deratyzacyjnych i regularne uzupełnianie ich pokarmem nie zabiera dużo czasu i nie wymagają tak dużej uwagi jak przenoszenie gryzoni z żywołapek.

Tak więc wybór między żywołapką a karmnikiem deratyzacyjnym zależy od indywidualnych preferencji, skali problemu i kontekstu środowiskowego.

Szczur w ogrodzie – jak się go pozbyć w inny sposób?

Szczury mistrzowsko dopasowują się do różnych warunków, ale ograniczając dostęp do pożywienia, utrudnisz im przetrwanie. Jeśli chcesz ograniczyć ryzyko inwazji, nie zostawiaj resztek jedzenia na zewnątrz i regularnie sprzątaj.

Ogranicz dostęp do potencjalnych kryjówek, takich jak sterty drewna czy zakamarki wokół budynków, które lubi szczur w ogrodzie. A jak się go pozbyć naturalnie? Wiele roślin i substancji odstrasza szczury, więc możesz też odgonić je domowymi sposobami (co jednak nie jest tak skuteczne jak profesjonalne metody). Mięta, kwiat wrotyczu, wilczomlecz, dziewanna i świeże liście pomidora zniechęcają gryzonie do zbliżania się w okolice domostwa.

Jeśli jednak problem ze szczurami jest naprawdę poważny, skorzystaj z pomocy profesjonalnych firm. Specjaliści są wyposażeni w skuteczne metody i środki, które pomogą szybko pozbyć się gryzoni!

pixelpixelpixelpixel